Interneti-laenuandjate Kasv: Mugav Võimalus Väikelaenud

Viimase kümnendi jooksul on veebilaen tarbijate ja väikeettevõtete alternatiivse rahastamisallikana kiiresti kasvanud. Interneti-laenuandjad pakuvad laene täielikult digitaalsete kanalite kaudu, pakkudes traditsiooniliste pankadega võrreldes kiirust ja mugavust.

Euroopas on online-laenutööstus märgatavalt kasvanud, mille põhjuseks on finantstehnoloogia (fintech) idufirmad, mis kasutavad digitaalseid protsesse, et pakkuda kiiremaid ja juurdepääsetavamaid laenuteenuseid. Mõned Interneti-laenuandjate peamised eelised on järgmised:

Mugavus ja kiirus

 • Interneti-laenu taotlemiseks on vaja ainult põhiteavet ja -dokumente. Kinnitamine võib toimuda minutite või tundide jooksul pärast esitamist.
 • Vahendid kantakse otse arvelduskontodele, sageli kohe järgmisel tööpäeval pärast kinnitamist.
 • Kogu laenuprotsess toimub digitaalselt, seega pole vaja füüsilisi esindusi külastada.

Edasijõudnud tehnoloogia

 • Interneti-laenuandjad kasutavad krediidivõimelisuse kiiremaks hindamiseks suurandmeid, tehisintellekti (AI) ja masinõpet. See võimaldab neil teenindada neid, kellel on piiratud krediidiajalugu.
 • Laenuvõtjad saavad hallata kontosid ja teha makseid kasutajasõbralike veebisaitide ja mobiilirakenduste kaudu.

Konkurentsivõimelised hinnad ja tasud

 • Interneti-laenumudelitel on tavapärase laenuga võrreldes madalamad üldkulud. Need säästud arvestatakse tarbijasõbralike tariifidena.
 • Keskmised krediidi kulukuse määrad on sageli madalamad kui krediitkaartidel ja konkureerivad mõnikord pankadega.

Laenu suuruse paindlikkus

 • Laenusummad veebilaenuplatvormidel jäävad tavaliselt vahemikku 1000–50 000 eurot, rahuldades väikeseid finantseerimisvajadusi.
 • Mikrolaenupind teenindab spetsialiseeritud pakkujate kaudu alla 25 000 € ärilaene.

Parimad Euroopa veebilaenuandjad

Mõned juhtivad Interneti-laenuplatvormid Euroopas hõlmavad järgmist:

Oktoober

See asutati Prantsusmaal [oktoobris](https://october.eu) ja pakub kiiret ärifinantseerimist kuni 2 miljoni euro ulatuses. Laenutingimused on paindlikud, ulatudes 6 kuust kuni 5 aastani. Konkurentsivõimeline hinnakujundus ja keskendumine kliendikogemusele aitavad kaasa oktoobrikuu populaarsusele.

Auxmoney

Mis käivitati Saksamaal, on üks Euroopa suurimaid P2P-laenuplatvorme. See ühendab era- ja institutsionaalsed investorid krediidivõimeliste tarbijatega kuni 50 000 euro suuruse eralaenu saamiseks 12–84 kuu jooksul.

Younited Credit

Prantsusmaal asuv [Younited Credit](https://www.younited-credit.com/) pakub kohandatavaid järelmaksuga laene vahemikus 1000–50 000 eurot, mida makstakse tagasi 6 kuu kuni 7 aasta jooksul. Younited teenindab tarbijaid ja ettevõtteid Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias ja Portugalis.

Mintos

[Mintos](https://www.mintos.com/) pakub P2P-laenude turgu investoritele, mille investeeringud on alates 10 eurost. Üle 300 000 investori on rahastanud Mintose kaudu Euroopa laenuvõtjatele laene üle 8 miljardi euro.

SMS-laenud – kasvav trend

SMS-laenud on suhteliselt uus laenumudel, mis kogub Euroopas populaarsust. Need võimaldavad laenu viivitamatut kinnitamist ja väljamakseid pärast seda, kui laenuvõtjad saadavad registreeritud mobiilinumbritelt laenutaotluse tekstisõnumiga.

SMS-laenud meeldivad neile, kes vajavad kiiret väikelaenu kuni 500 eurot, kuid neil on ka piirangud:

Eelised

 • Kiired kinnitused ja väljamaksed
 • Minimaalsed abikõlblikkuse kriteeriumid
 • Mugavad tagasimaksed mobiilisaldo pealt

Piirangud

 • Väga kõrged intressimäärad
 • Ranged tagasimakse tähtajad
 • Ainult väikesed laenusummad

Kuna finantsregulaatorid kehtestavad vastutustundliku digitaallaenamise suhtes rangemad normid, on SMS-laenud oht, et röövellikud laenuandjad kasutavad neid ära. Kuid kontseptsioonina täidavad need hädavajaliku vajaduse nende jaoks, kes vajavad kiiret hädaabi.

Interneti-laenu tulevik

COVID-19 pandeemia kiirendas digitaalset ümberkujunemist kogu rahanduses. Isegi traditsioonilised pangad tegid koostööd fintechidega või käivitasid digitaalsed laenuplatvormid. Kuna tarbijad saavad digitaalsete finantsteenuste kasutamisega mugavaks, peavad alternatiivsed veebilaenuandjad pidevalt kasvama.

Rangemad eeskirjad andmete privaatsuse, digitaalse identiteedi kontrollimise ja õiglaste laenutavade kohta kujundavad tulevikus veebilaenu maastikku. Parem juurdepääs krediidile ja kiiremad teenused madalamate kuludega tagavad aga, et veebilaenuandjad jäävad tavapäraste laenude ees atraktiivseks rahastamisvalikuks.

Scroll to Top