Krediidikonto Saldode Tasumise Ja Võlast Vabanemise Strateegiad

Isiklik võlg on kogu Euroopas kasvav probleem. Krediitkaardid, eralaenud, arvelduskrediidid ja kodulaenud võivad kergesti koguneda, muutes võlgadest vabanemise keeruliseks. Kuid mõningase strateegilise planeerimisega saate oma saldod tasuda ja vabaneda võlgadest.

Vähendage kulutusi ja suurendage sissetulekuid

Esimene samm on tarbetute kulutuste vähendamine. Vaadake üle hiljutised krediitkaardi- ja pangaväljavõtted, et mõista, kuhu teie raha läheb. Tehke kindlaks kulud, mida saab kärpida või kaotada, näiteks väljas söömine, meelelahutuse tellimused või kasutamata jõusaali liikmemaksud. Eelarve seadmine aitab kulutusi kontrollida.

Samal ajal otsige võimalusi oma sissetulekute suurendamiseks, kas edutamise, kõrvalkontserni või osalise tööajaga töö kaudu. Isegi 100 lisaeurot kuus võib võlga kiiremini tasuda.

Maksa esmalt ära kõrge intressiga võlg

Keskenduge esmalt kõrgeimate intressimääradega võlgade tasumisele, milleks on tavaliselt krediitkaardid. See “võlalaviini” meetod säästab raha võrreldes madala intressimääraga võlgade esmakordse tasumisega. Näiteks kui teil on krediitkaardilt 20% intressi ja eralaenult 5%, pange esmalt krediitkaardile lisaraha.

Konsolideerige mitu makset

Kui teil on mitu krediitkaardijääki, kaaluge nende ühendamist madalama intressiga isiklikuks laenuks. See võimaldab teha ühe kuumakse madalama intressimääraga, mitte jälgida mitut makset. Veebipõhised laenuplatvormid, nagu Younited Credit või Klarna, muudavad võlgade konsolideerimise lihtsaks.

Kasutage saldoülekande pakkumisi strateegiliselt

Saldoülekande krediitkaardid pakuvad 0% intressi 6-24 kuud. Olemasolevate saldode ülekandmine ühele neist kaartidest võib anda intressivaba aja võlgade tasumiseks. Siiski veenduge, et saate kogusumma tagasi maksta enne 0% perioodi lõppu, et vältida edasilükatud intressi. Populaarsed Euroopa saldoülekande kaardid on Barclaycard Platinum ja TSB Advance.

Makske miinimumist rohkem

Ärge kunagi makske krediitkaartide või laenude eest ainult minimaalset makset. See jätab teid kogunevate intressitasude tõttu aastakümneteks võlgadesse. Võlgade kiiremaks tasumiseks makske alati nii palju kui võimalik üle miinimumi. Isegi 20-50 lisaeurot kuus teeb vahe.

Automatiseerige maksed

Seadistage automaatsed maksed, et maksta igast palgast krediitkaartidele või laenudele. See lisab makse teie eelarvesse, selle asemel et loota, et teil hiljem raha üle jääb. Automaatsed maksed aitavad vältida ka hilinenud tasusid.

Kasutage Windfalls targalt

Täiendavate võlgade tasumiseks kasutage ootamatuid rahalisi juhtumeid, nagu maksutagastused, tööpreemiad või kingiraha. Vältige kiusatust neid üllatusraha kulutada. Võlgade tasumine aitab teie rahalist olukorda rohkem kui ostuhullus.

Jälgige edenemist

Kontode tasumisel värskendage võlgade tasumise jälgijat, et näha ülejäänud saldosid. Võlgade vähenemise jälgimine võib teid motiveerida. Võlgade tasumise automaatseks jälgimiseks saate kasutada veebitööriistu, nagu Tiller Money.

Kodulaenud

Kodulaenu puhul kehtivad samad põhimõtted. Tehke makseid, mis ületavad oma minimaalse hüpoteegisumma, et see kiiremini tasuda. Muutuva intressimääraga hüpoteegid võivad võimaldada ka täiendavaid ühekordseid makseid, kui teil on vahendeid. See säästab pikas perspektiivis märkimisväärselt intressitasusid.

Võlavabaks saamine võtab aega, kuid strateegilisest makseplaanist kinni pidamine muudab selle saavutatavaks. Mida varem saate krediidijäägid ja laenud kaotada, seda rohkem on teil rahalist vabadust.

Scroll to Top